Elektryfikacja maszyn budowlanych pozostaje dużym wyzwaniem dla tego sektora. HEAVYDRIVE, specjalista w dziedzinie maszyn do transportu i podnoszenia tafli szklanych, wcześnie podjął to wyzwanie i wprowadził na rynek pierwsze mini żurawie z napędem hybrydowym i elektrycznym 15 lat temu.

 

 2021 12 28 1

Żuraw montażowy MRK 55.0 z napędem elektrycznym © HEAVYDRIVE.com

 


Następnie HEAVYDRIVE sukcesywnie rozszerzał swoją ofertę o zasilane akumulatorowo systemy ssawkowe VSG, urządzenia do montażu szkła GMG oraz minipodnośniki ML. Urządzenia te pracują bez emisji spalin i oferują maksymalną wydajność i elastyczność.

 

System testowania akumulatorów gwarantuje pełną moc napędu Głównym problemem związanym z urządzeniami zasilanymi z akumulatorów na placach budowy jest krótki czas pracy i malejąca wydajność napędu (spadek mocy). Dzieje się tak dlatego, że akumulator, który wykazuje pełne naładowanie, niekoniecznie zapewnia maksymalną wydajność, ponieważ duża liczba cykli ładowania zmniejsza jego moc.

 

 2021 12 28 3

Transporter schodowy TT 1000 z napędem HEAVYDRIVE ©HEAVYDRIVE.com

 

HEAVYDRIVE rozwiązuje ten problem oferując specjalną usługę serwisową. Wszystkie systemy, zanim zostaną wysłane do klienta, są testowane w firmowym warsztacie.

 

Obejmuje to test zgodnie z przepisami UVV dotyczącymi zapobiegania wypadkom, ale także testy na specjanym, opracowanym przez HEAVYDRIVE stanowisku do testowania akumulatorów. Dzięki temu klient otrzymuje wyłącznie urządzenia z bardzo wydajnymi akumulatorami. – Musimy wykluczyć możliwość awarii urządzenia np. na placu budowy po długiej podróży morskiej.

 

Nasz system testowania akumulatorów gwarantuje, że klient może stu procentach polegać na naszym sprzęcie – wyjaśnia Günter Übelacker, Dyrektor Zarządzający HEAVYDRIVE. Dzięki śledzeniu GPS, firma może również monitorować poziom naładowania akumulatorów w urządzeniach podczas długotrwałych operacji/zadań w dowolnym miejscu na świecie.

 

 2021 12 28 2

Dźwig montażowy HEAVYDRIVE MRK 144.0 S z systemem ssawkowym podczas montażu tunelu aerodynamicznego w Neufahrn ©HEAVYDRIVE.com

 

 

Większa elastyczność na placu budowy
Systemy montażowe z napędem akumulatorowym zapewniają również wszechstronne zastosowanie na placu budowy. Urządzenia te te są wydajne pracując na zewnątrz, ale dzięki bezemisyjnej pracy mogą być również bezpiecznie stosowane w pomieszczeniach zamkniętych.

 

 2021 12 28 4

Montaż płyt kamiennych za pomocą żurawia montażowego HEAVYDRIVE MRK 86.0 ©HEAVYDRIVE.com

 

Ponadto, kompaktowa budowa i intuicyjna obsługa urządzeń HEAVYDRIVE zapewniają maksymalną elastyczność w każdym zakresie zastosowania.

 

– Ważne jest dla nas, aby nasze urządzenia mogły być wykorzystywane w szerokim zakresie branż. Obsługa jest tak prosta, że często wystarcza instruktaż naszego eksperta za pośrednictwem rozmowy z wideo (wideotelefonu) – wyjaśnia Günter Übelacker.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2021
 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.