Jesienią i zimą zwykle cierpimy na niedobór światła dziennego, a większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Sposobem na rozjaśnienie wnętrz i zachowanie lepszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym są wielkoformatowe drzwi przesuwne o panoramicznym designie.

 

20211122schu1

 

Naturalne światło jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu. Jego niedobór w pochmurne, krótkie dni może powodować obniżenie nastroju, problemy ze skupieniem i senność. Co ważne, dobroczynnego wpływu światła dziennego nie da się zastąpić sztucznym oświetleniem. Dobowe zmiany natężenia naturalnego światła słonecznego regulują rytm ludzkiego organizmu.

 

 

 

Dlatego projektując dom, warto uwzględnić wielkoformatowe okna i drzwi przesuwne, które pozwolą jak najlepiej zużytkować dostępną dawkę światła, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Z taką myślą powstały panoramiczne drzwi przesuwne Schüco LivingSlide o bardzo wąskich szerokościach czołowych ramy, które pozwalają uzyskać efekt maksymalnego doświetlenia wnętrz, co przekłada się także na zmniejszenie wykorzystania sztucznego oświetlenia.

 

 

Więcej światła nawet w pochmurne dni

W panoramicznej wersji drzwi podnoszono-przesuwnych LivIngSlide zredukowano widoczną szerokość ramy skrzydła z 99 do jedynie 72 mm, co przekłada się na zwiększenie udziału szyby. Ponadto w jednej ościeżnicy o imponujących wymiarach 6500 × 2582 mm można umieścić aż do czterech skrzydeł stałych i przesuwnych, uzyskując maksymalnie transparentny efekt i bardzo szeroki widok na otoczenie. Efekt płynnego przenikania się salonu z ogrodem można dodatkowo uwypuklić, stosując ciepły próg zero milimetrów.

 

20211122schuco

 

Harmonijnie zlicowana z posadzką konstrukcja progu bez barier jest zgodna z normą DIN 18040 i odpowiada najwyższej, 6 klasie przejezdności zgodnie z wytyczną ift BA-01/1. Dzięki temu nie tylko ułatwia przechodzenie na zewnątrz, lecz także nie stwarza żadnych barier dla przepływu światła do pomieszczenia, w odróżnieniu od tradycyjnych, wystających progów. Aby jeszcze lepiej doświetlić wnętrze, warto zastosować dodatkowo panoramiczne przeszklenie stałe np. na sąsiedniej ścianie, co zapewni widok na ogród w dwóch kierunkach.

 

 

Ciepło i przytulnie

Pomimo swojego lekkiego i przejrzystego wyglądu panoramiczna konstrukcja podnoszono-przesuwna LivIngSlide zapewnia doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu starannie przemyślanych stref izolacyjnych i wysokiej jakości zgrzewalnych uszczelnień z EPDM spełnia ona z nawiązką surowe kryteria ochrony cieplnej, jakie obowiązują od 2021 roku.

 

Drzwi przesuwne z szybą Ug = 0,6 W/(m2K) mogą osiągać doskonały współczynnik przenikania ciepła poniżej Uw = 0,8 W/(m2K). Oznacza to, że spełniają one wymagania nowoczesnego budownictwa wysoko energooszczędnego. Solidnie wzmocnione panoramiczne skrzydła o zwiększonej głębokości zabudowy i ciężarze nawet do 300 kg umożliwiają stosowanie ciepłych pakietów szybowych o grubości do 54 mm.

 

Ochronę przed chłodem i kondensacją pary wodnej w newralgicznej strefie naroży skrzydeł zapewnia wielokomorowy profil i izolowany cieplnie próg zero milimetrów. W rozwiązaniu zastosowano ponadto innowacyjne rozwiązanie odwodnienia i uszczelnienia, które gwarantuje doskonałą wodoszczelność. Wszystko to sprawia, że drzwi przesuwne LivIngSlide doskonale sprawdzają się nawet w trudnych warunkach pogodowych.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.