Profile pokryte wyjątkową powłoką, nawet po wielu latach i po działaniu niesprzyjających warunków atmosferycznych, mogą zachować swój pierwotny wygląd i kolor.

 

20220209AWILUX Acrylcolor 5c

 Fot. Awilux

 

Powłoka Acrylcolor od AWILUX to wyjątkowo trwały i odporny na zarysowania oraz mechaniczne uderzenia materiał, dzięki któremu okna zawsze wyglądają jak nowe.

 

 

20200209AWILUX Acrylcolor

 Fot. Awilux

 

Akrylowa powłoka AWILUX Acrylcolor to wyjątkowo odporne na mechaniczne uszkodzenia tworzywo, wytworzone dzięki unikalnej metodzie barwienia powierzchni profili w procesie koekstruzji. Jego gładka i nieporowata powierzchnia jest dodatkową zaletą przy pielęgnacji.

 

Dzięki swoim właściwościom, powłoka akrylowa odbija promieniowanie słoneczne, dzięki czemu profil się nie nagrzewa, a do tego jest niezwykle elegancka, do złudzenia przypominająca malowane proszkowo aluminium.

 

20200209AWILUX Acrylcolor 2

 Fot. Awilux

 

Jedyna w swoim rodzaju powłoka

Powłoka ze szkła akrylowego Arcylcolor od AWILUX odbija promienie słoneczne, zapobiegając nagrzaniu profili i utrzymując temperaturę pokojową w pomieszczeniu. Bogata paleta dostępnych barw umożliwia dobranie pasującej do elewacji oraz spersonalizowanej powłoki.

 

Akryl to ekologiczne rozwiązanie - niska temperatura depolimeryzacji szkła akrylowego wiąże się z łatwym recyklingiem. AWILUX Acrylcolor to wysokiej jakości, grubsza, odporna na zadrapania powłoka, której nie zagrażają zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

 20200209AWILUX Acrylcolor 4

 Fot. Awilux

 

Wielobarwne okno

Okna AWILUX z powłoką Acrylcolor dostępne są w 9 popularnych kolorach, ale na specjalne zamówienie można poszerzyć wybór o kolejne 50 opcji – od chłodnych szarości, przez wszystkie ciemniejsze barwy, aż po czernie i brązy. Ten bogaty wachlarz dostępnych barw umożliwia spersonalizowanie wyglądu okna i dopasowanie stolarki do całości elewacji.

 

Ze względu na proces koekstruzji, powłoka akrylowa stosowana jest jedynie na zewnątrz. Ciemne szarości RAL 7039 wzbogacą budowle z szarej cegły, a brązowy RAL 8014 skontrastuje zarówno odcień betonu, jak również wpasuje się w rude barwy elewacji. Chłodny odcień ciemnego granatu RAL 7016 doskonale wpasuje się w minimalistyczną architekturę.

 

Nowoczesne budownictwo wzbogacą szarości DB 703 lub RAL 7040, uzupełniając paletę kolorów miejskiego krajobrazu. Wyjątkowe rozwiązania kolorystyczne muszą być częścią równie wyjątkowych systemów okiennych. Powłoka Acrylcolor występuje w dwóch nowych liniach producenta stolarki klasy premium – aMore i aSlide.

 

20220209AWILUX Acrylcolor 5a

 Fot. Awilux

 

aMore od AWILUX – więcej dopasowana kolorystycznego!

System aMore od AWILUX przeznaczony jest do konstruowania drzwi wejściowych oraz okien. Dzięki zastosowaniu środkowej uszczelki, sześciokomorowej konstrukcji ościeżnicy oraz spójnemu systemowi rozmieszczenia uszczelek w trzech płaszczyznach zagwarantowano doskonałą izolację termiczną i akustyczną, w trosce o komfort użytkownika.

 

Głębokość zabudowy to 82,5 mm a współczynnik przenikania ciepła dla okna aMORE wynosi Uw=0,79 - dla okna referencyjnego 1230x1480 mm, z pakietem szybowym Ug=0,5, ciepłą ramką Chromatec Ultra oraz zamkniętą stalą 1,5 mm. Doskonałe dopasowanie okien i drzwi aMore do estetyki elewacji jest zapewnione między innymi dzięki powłoce Acrylcolor od AWILUX.

 

20220209AWILUX Acrylcolor 5b

 Fot. Awilux

 

aSlide od AWILUX – płynne przejście w kolor

Powłoka AWILUX Acrylcolor dostępna jest również dla drzwi przesuwnych aSlide od AWIUX. Jest to innowacyjny system zapewniający ultralekkie otwieranie, niwelując przy tym podział między wnętrzem domu, a światem zewnętrznym oraz upraszczają codzienne użytkowanie.

 

System aSlide, przesuwający się z lekkością pomimo masywności, przeznaczony jest zarówno do domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w apartamentowcach, uatrakcyjniając pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej izolacji termicznej i akustycznej. Stworzony z wtórnie przetworzonych materiałów, rdzeń profili aSLIDE został zaprojektowany nie tylko w trosce o komfort domowników, ale i dbałość o środowisko i ekologię.

 

Drzwi przesuwne AWILUX aSlide dostępne z powłoką Acrylcolor zapewniają doskonałe dopasowanie do wyglądu budynku, przy zachowaniu pełnej szczelności. Dzięki wysokiej jakości, są one odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

 

Powłoka ze szkła akrylowego od AWILUX to gwarancja wyjątkowego wyglądu na długie lata. To łatwe w recyklingu, wysokojakościowe rozwiązanie, które umożliwi pełną i dopasowaną do naszych potrzeb personalizację drzwi oraz okien.

 

Odporna na zadrapania oraz uszkodzenia mechaniczne powłoka zachowuje swój elegancki, nowoczesny wygląd niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych. Dzięki właściwościom optycznym, okna i drzwi AWILUX z powłoką Acrylcolor odbijają promienie słoneczne, zapobiegając tym samym nagrzaniu się profili oraz wnętrza domu.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.