Podczas letnich upałów duże powierzchnie przeszkleń powodują szybkie przegrzewanie się pomieszczeń, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich osłon przeciwsłonecznych. Tradycyjne rozwiązania rolet często jednak powodują zaciemnienie wnętrz i zaburzają ich estetykę. Innowacyjne osłony tekstylne Schüco AB ZDS łączą minimalistyczny, transparentny design z wysokoefektywną ochroną przed promieniowaniem cieplnym i olśnieniem.

 

 20220708schu

 

Zmieniający się klimat i rosnące temperatury w okresie letnim sprawiają, że coraz więcej inwestorów poszukuje skutecznych sposobów na zachowanie komfortowego mikroklimatu wnętrz. Podstawową zasadą jest zapobieganie przenikaniu promieniowania cieplnego do pomieszczeń, poprzez zamykanie okien w czasie upału i stosowanie odpowiednich przesłon przeciwsłonecznych. Ma to znaczenie także w przypadku budynków zaopatrzonych w system chłodzenia, gdyż pozwala to skrócić jego czas pracy. Tradycyjne wewnętrzne rolety na ogół nie zapewniają jednak oczekiwanej skuteczności, a ponadto zacieniają nadmiernie pomieszczenia i przesłaniają widok na zewnątrz. Wszelkie oczekiwania związane z komfortem, doświetleniem i wysokiej klasy designem spełnia system zewnętrznych rolet Schüco AB ZDS, które są płynnie integrowane z oknami aluminiowymi Schüco AWS.

 

20220708schu1

 

 

Dyskretna i skuteczna ochrona przed słońcem

Współczesny design stawia na dyskretną estetykę i maksymalną funkcjonalność. Innowacyjne zewnętrzne rolety okienne Schüco AB ZDS są widoczne tylko wtedy, gdy potrzebna jest ochrona przeciwsłoneczna, przeciwolśnieniowa czy zapewnienie prywatności. Rozwiązanie zostało całkowicie zintegrowane z konstrukcją okna w systemie okiennym AWS, co pozwoliło wyeliminować widoczne kasety. Funkcje bocznych prowadnic przejęły ościeżnice okienne, dzięki czemu stolarka zachowuje nowoczesny, estetyczny design. Szeroka paleta tkanin obejmuje aż 50 różnego rodzaju materiałów i kombinacji kolorystycznych, co pozwala na indywidualne dopasowanie rolety do architektury budynku i indywidualnych wymagań związanych z ochroną przeciwsłoneczną i przeznaczeniem danego pomieszczenia. Oprócz tkanin nieprzeziernych do wyboru są również materiały o wysokiej transparentności nawet do 14%, które zapewniają doskonały widok na otoczenie zewnętrzne. Wszystkie materiały są ponadto maksymalnie odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych i niepalne.

 

20220708schu2

 

Niezawodna nawet w ekstremalnych warunkach

Zewnętrzne rolety powinny cechować się wysoką trwałością i odpornością na wszelkie czynniki pogodowe, a przy tym zapewniać niezawodność działania. Obsługiwane elektronicznie przesłony AB ZDS cechują się ekstremalną wytrzymałością na napory nawet bardzo silnego wiatru o prędkości do 25 m/s, co odpowiada sile 10 w skali Beauforta! Z tego powodu rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w domach i apartamentowcach zlokalizowanych w miejscowościach podgórskich czy nadmorskich, lecz także w obiektach komercyjnych. Ewentualnemu uszkodzeniu rolety zapobiega ponadto funkcja wykrywania przeszkód. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego mechanizmu ZIP tkanina jest zawsze prowadzona równomiernie, nie wysuwa się z prowadnicy i cechuje się gładkim, jednolitym wyglądem. Precyzyjne prowadzenie osłony sprawia, że może ona osiągać imponującą powierzchnię nawet do 12 metrów kwadratowych. Dzięki temu może być ona integrowana nie tylko z oknami, lecz także fasadami aluminiowymi Schüco. W obydwu przypadkach rozwiązanie jest dostarczane w postaci zmontowanej, co gwarantuje szybki i prosty montaż.

 

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl 

Schüco International Polska

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.