Nowe oddziały na całym świecie i obsługa projektów międzynarodowych
W 2019 r. utrzymywał się trend projektpwania coraz bardziej unikalnych koncepcji konstrukcyjnych, które wymagają montowania gigantycznych elementów fasad o różnych kształtach i rozmiarach.

 

Specjaliści od podnoszenia i transportu elementów szklanych z firmy Heavydrive z Tapfheim podjęli wyzwanie, poszerzając swoją ofertę o różnorodne systemy ssawkowe, belki trawersowe z przeciwwagami i inne elementy pomocne w montażu bardzo dużych szyb.

 

 20191212Heavydrive Einsatz Zagreb-2

20191212Heavydrive Einsatz Zagreb-3

Projekt Heavydrive w Zagrzebiu (Chorwacja) z VSG 3500 KMH i systemem przeciwwagi VSG 3000 fot: Heavydrive.com

 

Heavydrive oferuje obecnie rozwiązania montażowe dla szyb o wadze do 10 ton i długości do 24 metrów. Specjalne urządzenia mogą zatem obsługiwać montaż szklanych elementów o aktualnie maksymalnych możliwych do transportu wymiarach. Dla każdego zadania systemy są konfigurowane zgodnie z wymaganiami klienta, dostosowywane do sytuacji budowlanej i testowane. Tylko doświadczony operator może zostać zatrudniony do obsługi takich urządzeń. Usługa Heavydrive obejmuje kompleksowe konsultacje na etapie planowania projektu.

 

W 2019 r. specjalne urządzenia Heavydrive były wykorzystywane w projektach budowlanych na całym świecie, w tym w St. Jakobshalle w Bazylei, Muzeum Żydowskim we Frankfurcie nad Menem, Bavaria Towers w Monachium oraz na głównych budowach w Zagrzebiu (Chorwacja), Moskwie (Rosja), Barcelonie (Hiszpania) i Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

 

20191212Heavydrive-Bavaria-tower

 

20191212Heavydrive-Bavaria-tower-3


Projekt Heavydrive na Bavaria Towers w Monachium z VSG 800 KR dla szyb wklęsłych i wypukłych. fot: Heavydrive.com

 


Nowe oddziały na całym świecie
Zapotrzebowanie na małe elementy montażowe i urządzenia do podnoszenia szkła do szyb od 300 kg wciąż rośnie. Aby zaoferować lepszą i szybszą obsługę klientom na całym świecie, firma otworzyła nowe oddziały w Urtenen-Schönbühl (Szwajcaria), Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), St. Petersburgu (Rosja) i Atlancie (USA). „Nasze międzynarodowe oddziały zapewniają naszym klientom kontakt na miejscu, z którym mogą omawiać określone zapytania. Nasze nowe lokalizacje mają również zmagazynowane urządzenia i nowoczesną flotę maszyn, dzięki czemu możemy szybciej je dostarczać ”- mówi Günter Übelacker, dyrektor zarządzający Heavydrive.

 

Postęp w digitalizacji
Korzystając z poręcznej aplikacji Heavydrive w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim, klienci na placu budowy mogą skontaktować się z ekspertami za pośrednictwem połączenia wideo lub trybem przekazywania wiadomości. „Nasze usługi cyfrowe pozwalają nam natychmiast reagować na pytania i problemy klientów i oferować natychmiastowe rozwiązanie”, wyjaśnia Günter Übelacker. Praktyczna wyszukiwarka urządzeń Heavydrive pozwala również klientom znaleźć odpowiedni system spełniający ich potrzeby i wysłać zapytanie jednym kliknięciem. Na życzenie Heavydrive może również zaoferować symulację 3D placu budowy, aby pomóc w planowaniu niestandardowego rozwiązania montażowego.

 

20191212Heavydrive App

Heavydrive App
fot: Heavydrive.com

 

Lata doświadczenia w montażu szkła
Günter Übelacker założył Heavydrive GmbH w 2006 roku z dwoma pracownikami i niewielką flotą urządzeń do montażu szkła. Istnieje duże zapotrzebowanie na urządzenia specjalne. Firma z siedzibą w Tapfheim w Bawarii rozwijała się i wkrótce specjalizowała się w montażu i transporcie bardzo dużych i ciężkich szyb. Teraz Heavydrive jest liderem na rynku światowym w tej dziedzinie i wynajmuje i sprzedaje sprzęt do montażu szkła na całym świecie.

 

źródło:  Heavydrive.com

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.