Nowoczesny budynek biurowy LUI House wzniesiony w samym centrum miasta Herford zwraca uwagę potencjalnych najemców nie tylko nowoczesną przestrzenią biurową, lecz także wysoką efektywnością energetyczną. Do realizacji obiektu użyto wysoko izolowanych aluminiowych systemów okiennych, drzwiowych, przesuwnych i fasadowych Schüco.

 

20220510schuco22

 

Czterokondygnacyjny budynek LUI House to kwintesencja designu, komfortu i najnowszych, energooszczędnych technologii zgodnie z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Kreatywny obiekt zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby muzeum projektu Franka Gehry, historycznej fabryki tekstyliów i nowoczesnego, luksusowego hotelu, doskonale łączy ich wszystkie zalety.

 

Od zewnątrz zwraca uwagę oryginalną elewacją z duńskiego ręcznie robionego klinkieru, która przywodzi na myśl budynki przemysłowe z lat 20. i 30. Od wewnątrz budynek oferuje stylowe, inspirujące przestrzenie dla różnego rodzaju małych firm i start-upów. Oprócz luksusowo zaaranżowanych pokojów biurowych mieści on także przestronne przestrzenie coworkingowe, sale konferencyjne, miejsca do wypoczynku, multimedialną strefę CreativeLab oraz publiczną kawiarnię.

 

20220510schuco23

 

 

Designerska przestrzeń do pracy

Wnętrze biurowca LUI House to połączenie przestronności z wysublimowanym designem, który działa inspirująco i odprężająco. Centralny hol na parterze prowadzi do pięciu sal konferencyjnych o różnej powierzchni, w których może się pomieścić od 6 do 16 osób. Na pierwszym piętrze znajdują się przestrzenie coworkingowe, indywidualne pokoje biurowe z kilkoma stanowiskami pracy, niewielki hol i kuchnia. Swoją siedzibę posiada tutaj również pracownia architektoniczna, która zaprojektowała LUI House.

 

Dwudziestu czterech zatrudnionych w niej architektów i inżynierów na co dzień korzysta z różnego rodzaju pomieszczeń i stanowisk, także służących relaksowi i nieformalnym spotkaniom. Trzecie piętro to licząca ponad 200 m2 multimedialna przestrzeń CreativeLab, którą wyposażono w najnowsze rozwiązania wizualizacji z myślą o różnego rodzaju warsztatach i wykładach.

 

Stąd można również wyjść na taras o powierzchni 140 m2, z którego doskonale widać panoramę miasta. Charakterystyczną cechą architektury budynku są również prawdziwe „perełki” designu, takie jak klasyczne fotele Eames Ottoman czy zewnętrzna lampa „Pojecteur” Le Corbusiera zamówiona w indywidualnie dopasowanym kolorze. Perfekcyjny design budynku idzie w parze ze zrównoważoną koncepcją zarządzania energią.

 

20220510schuco24

 

 

Wzór efektywności energetycznej

LUI House to wysoko efektywny energetycznie budynek, który oprócz wody nie potrzebuje praktycznie żadnych mediów dostarczanych z zewnątrz. Niemal całe zapotrzebowanie na energię elektryczną pokrywa system fotowoltaiczny o mocy 16,5 kWp. Energia z sieci jest pobierana tylko w momentach szczytowych lub w pochmurne dni. Komfortową temperaturę pomieszczeń zapewnia pompa ciepła zasilająca betonowe podłogi grzewcze i chłodzące.

 

Ograniczenie strat energii cieplnej umożliwia wentylacja z rekuperacją na poziomie 90% oraz energooszczędna stolarka aluminiowa Schüco. Od wewnątrz okna z czarnymi ramami zlicowanymi z warstwą tynku przywodzą na myśl obrazy z widokami miasta. Ich wymiary dobrano tak, aby mogły się idealnie wpasować w elewację z klinkieru bez docinania cegieł. Na górnych piętrach zastosowano dwie wersje okien aluminiowych AWS 75.SI o wąskich profilach. Są to duże, kwadratowe okna stałe o wymiarach ok. 2,45 x 2,45 m oraz pionowe okna rozwierne o wymiarach 1,2 x 2,45 m.

 

W celu zapewnienia optymalnej wentylacji duże okna stałe zostały dodatkowo wyposażone w ręcznie obsługiwane pionowe skrzydła wentylacyjne o szerokości 12 cm. Fasada słupowo-ryglowa FWS 50.SI doskonale doświetla klatkę schodową, zaś system przesuwny ASE 67 Panorama Design o minimalnej szerokości profili zaledwie 30 mm zapewnia szerokie na 3,5 m, płynne przejście na taras i do kawiarni. W budynku zastosowano ponadto drzwi przeciwpożarowe serii ADS 80 FR 30 w częściach prowadzących na klatkę schodową. Drzwi wejściowe do budynku wyprodukowano natomiast w energooszczędnym systemie AD UP 75 i klasie odporności na włamanie RC2N.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.