Salon szeroko otwarty na zalany słońcem ogród to obowiązujący trend w architekturze domów jednorodzinnych. Taką efektowną koncepcję przedłużania wnętrza domu na otoczenie zewnętrzne pozwolą zrealizować drzwi składano-przesuwne z PVC-U Schüco LivIng AS, które zapewniają maksymalne światło przejścia.

 

20220816schu

 

W nowoczesnej architekturze poszukuje się równowagi pomiędzy maksymalną otwartością brył a potrzebą prywatności oraz niewymuszoną swobodą a funkcjonalnym ładem przestrzennym. Przesuwne drzwi tarasowe stały się idealnym uzupełnieniem takich zrównoważonych projektów, ponieważ jednym ruchem ręki pozwalają znieść granice między strefą zewnętrzną i wewnętrzną lub zupełnie odciąć taras od salonu, chroniąc jego wnętrze przed niesprzyjającą aurą czy niezapowiedzianymi gośćmi.

 

Coraz większą popularnością cieszą się dziś także drzwi składano-przesuwne, popularnie nazywane również harmonijkowymi. Można je spotkać nie tylko w restauracjach, klubach i kawiarniach, gdzie pozwalają zwiększyć przestrzeń lokalu np. na zewnętrzny ogródek. Teraz moda na takie składane, przeszklone „ścianki” zagościła również w domach prywatnych. Drzwi tarasowe LivIng AS zapewniają pełną swobodę organizacji przestrzeni, doskonałe doświetlenie i energooszczędność także w sezonie jesienno-zimowym.

 

 

Złóż na bok lub otwórz

Drzwi składano-przesuwne to doskonała propozycja zwłaszcza dla nowoczesnych projektów domów budowanych na otwartym planie. W okresie letnim aranżację salonu można przedłużyć na taras, który tym samym staje się jego składowym elementem. Wystarczy płynnie zsunąć skrzydła na lewo lub prawo, aby ułożyły się w kompaktowy pakiet, który nie zabiera dużo miejsca.

 

20220816schuco1

 

Szerokość i wysokość przejścia zależy od wymiarów elementu. Skrzydła drzwiowe w systemie LivIng AS z PVC-U mogą mieć do 2400 mm wysokości i 900 mm szerokości, przy czym w jednej ramie można umieścić kombinację od trzech do nawet pięciu skrzydeł. Imponująca, nieosiągalna w przypadku tradycyjnych drzwi przesuwnych, maksymalna szerokość przejścia umożliwia harmonijne połączenie przestrzeni zewnętrznej z wewnętrzną, co sprzyja lepszej komunikacji i doskonałemu doświetleniu, a przede wszystkim otwiera zupełnie nowe opcje zagospodarowania przestrzeni. Zimą wnętrze domu można natomiast skutecznie odciąć od niekorzystnych warunków pogodowych, a jednocześnie nadal korzystać z wygodnego przejścia na zewnątrz dzięki skrzydłu rozwiernemu.Doskonały mikroklimat wnętrza

Wbrew pozorom drzwi składano-przesuwne sprawdzą się nie tylko w ciepłym klimacie. W systemie składano-przesuwnym Schüco LivIng AS zadbano o izolacyjność cieplną i szczelność, dzięki czemu zapewniają bardzo dobrą ochronę przed warunkami zewnętrznymi i ograniczają straty energii cieplnej. Drzwi tarasowe o zwiększonej głębokości zabudowy 82 mm mogą mieć współczynnik Uf dla samej ramy na poziomie 1,1 W/m2K i umożliwiają wstawianie bardzo ciepłych szyb o grubości od 24 do nawet 52 mm. Wszystko to przy zachowaniu najlepszego doświetlenia, co ma znaczenie zwłaszcza jesienią i zimą, gdy odczuwalny jest brak słońca.

 

Równomierne, pionowe podziały szyb i niewielka widoczna szerokość styku profili skrzydeł zapewniają nowoczesny, transparentny efekt. Dwa poziomy uszczelnień z wysokiej jakości tworzywa EPDM gwarantują optymalną ochronę przed warunkami pogodowymi. Starannie przemyślany system jezdny sprawia, że skrzydła poruszają się cicho wzdłuż prowadnic umieszczonych w dolnej i górnej części ościeżnic. Wszystko to sprawia, że drzwi składano-przesuwne LivIng AS gwarantują komfortowy mikroklimat wnętrza o każdej porze roku.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco International Polska

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.