Co mają wspólnego antylopa Gerenuk długoszyi (łac. Litocranius) i przystawka montażowa do podnośników teleskopowych?

 

Odpowiedź na to pytanie staje się oczywista, gdy obserwujemy łatwość z jaką Gerenuk staje na dwóch nogach i z najwyższą precyzję zbiera najsmaczniejsze liście z wyższych partii drzew (niedostępne dla innych antylop).

 

Urządzenia eT-Litocran700 oferuje bezprecedensowe, precyzyjne sterowanie w 3D dla szybkiego i mało pracochłonnego montażu okien oraz szklanych elementów na fasadach.

 

 

 2023 03 29 1

Szyby okienne mogą być obsługiwane w różnych pozycjach i pod różnymi kątami.

 

Ta innowacja pochodzi z miasta Rosenfeld w Szwabii. Tutaj firma firma euroTECH wykorzystała swoje doświadczenie w zakresie technologii próżniowej, aby ułatwić życie branży fasadowej. Innowacja polega na połączeniu niezwykle wszechstronnej głowicy 3D, umieszczonej na ramieniu teleskopowym, z podciśnieniowym urządzeniem podnoszącym (podnośnikiem próżniowym).

 

Pilot do zdalnego sterowania umożliwia bardzo dokładne ruchy tej głowicy we wszystkich kierunkach. Nawet duże elementy okienne można łatwo i precyzyjnie (z dokładnością do milimetra) włożyć w otwory ścienne i zamontować, uzyskując idealne dopasowanie. Dzięki temu „drastycznie” obniżają się koszty osobowe i czas montażu – podnośnik eT-Litocran700 jest obecnie uważany za najszybsze urządzenie tego typu.

 

 2023 03 29 2

Urządzenie eT-Litocran700 można również wynająć jako urządzenie dodatkowe do dźwigu lub podnośnika teleskopowego w celu montażu dużych szyb i paneli szklanych z dokładnością do jednego milimetra.

 


Maksymalna elastyczność
Jako samodzielne urządzenie, eT-Litocran700 jest montowany na żurawiu lub ładowarce teleskopowej za pomocą mechanizmu do szybkiej wymiany/instalacji.

 

Dzięki wbudowanemu zasilaczowi z wymiennymi akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 320 Ah, nie są wymagane żadne podłączenia do pojazdu (co jest wymagane w konkurencyjnych urządzeniach – aby pobierać energię elektryczną). Specjalna aplikacja dostarcza informacji o poziomie naładowania i czasie pracy akumulatora.

 

Do ładowania tego akumulatora wystarczy zwykły zasilacz (standardowe zasilanie) 230 V. Dla użytkowników preferujących zasilanie eT-Litocran700 poprzez zespół podnośnika teleskopowego, we współpracy z firmą Magni, opracowano wariant dostosowany do ich pojazdów.

 

Standardowo eT-Litocran700 jest wyposażony w podciśnieniowe urządzenie podnoszące eT-Hover-univac, które może „przyssać” tafle szkła (szyby), elementy elewacji oraz płyty kamienne, stalowe lub betonowe o wadze do 700 kg.

 

System podciśnieniowy podnośnika próżniowego eT-Hover-univac można również zdjąć z głowicy 3D za pomocą mechanizmu do szybkiej wymiany i zamocować np. do dźwigu. Jako samodzielne urządzenie działa jako podnośnik pracujący w najciaśniejszych przestrzeniach w obszarze budynku/zabudowy, niezależnie od wysokości. Rozmieszczenie elementów przyssawek można zmieniać na wiele różnych sposobów.

 


Intuicyjne sterowanie
Zarówno eT-Litocran700, jak i system podciśnieniowy eT-Hover-univac są obsługiwane zdalnie za pomocą pilota. Urządzenia bezprzewodowe o zasięgu 100 m są intuicyjne w obsłudze. Umożliwiają spokojne, kontrolowane i bardzo precyzyjne ruchy zestawu eT-Litocran700.

 

 2023 03 29 3

Ramię teleskopowe można wysunąć do 400 mm w celu dokładnego ustawienia szyby.

 


Minimalny personel
Głowica 3D urządzenia eT-Litocran700 umożliwia ustawienie wszystkich możliwych pozycji układu przyssawek. Ramię wysuwane teleskopowo do 400 mm, można dodatkowo odchylić i obrócić o 180°.

 

Dzięki temu okna można montować pod kątem 90° w stosunku do podnośnika teleskopowego bez konieczności jego przesuwania. Na placach budowy nie zawsze jest wystarczająco dużo miejsca, aby optymalnie rozmieścić materiał przygotowany do montażu.

 

Brak odpowiedniego wolnego miejsca na budowie urządzenie eT-Litocran700 rekompensuje swoim zasięgiem – zakresem ruchu. Dotychczas niedostępne szyby umieszczone na stojaku po stronie przeciwnej do konstrukcji – teraz można łatwo wyjąć. Przenieść? Nie trzeba! Nawet skomplikowane manewry nad głową i pokonywanie przeszkód takich, jak barierki balkonowe nie stanowią żadnego problemu.

 

Jego ramię teleskopowe precyzyjnie umieszcza każdy element z dokładnością do milimetra. W ten sposób dwóch instalatorów może bez wysiłku zamontować całą fasadę.

 

Urządzenie eT-Litocran700 eliminuje uciążliwą obsługę i ryzyko pękania szyb, oferując maksymalną elastyczność w zastosowaniach zewnętrznych, przy minimalnych wymaganiach dotyczących personelu.

 

 


Dostępny w najbliższym czasie
Kompleksowa faza testów eT-Litocran700 została zakończona. Sprzedaż testowa w Danii przebiegła bardzo dobrze. W Niemczech urządzenie jest teraz dostępne również w większych ilościach. Film w serwisie YouTube przedstawia wizualną prezentację działania urządzenia eT-Litocran700 podczas użytkowania.

 

Firma euroTECH oferuje obecnie atrakcyjną ofertę dla firm wynajmujących maszyny w regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), które chcą dodać eT-Litocran700 do swojego parku maszynowego.

 

Dla wykonawców fasad, którzy już teraz chcą korzystać z nowych urządzeń, firma euroTECH ma własny magazyn wynajmu. Wysoka wydajność eT-Litocran700 sprawia, że warto rozważyć inwestycję w zakup tego urządzenia.

 

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.