Roto rozszerza asortyment eleganckich zawiasów walcowych Roto Solid B do drzwi wejściowych. Po sukcesie sprzedażowym wersji do PVC designerski zawias dostępny jest także do drzwi z drewna oraz aluminiowych z rowkiem 16 mm. Całkowicie schowany mechanizm regulacji i smukła jednolita konstrukcja zawisu idealnie wpisuje się w modną estetykę nowoczesnego minimalizmu.

 

 2023 11 28 1

Dowrębowe zawiasy w kształcie walca z serii Roto Solid B są teraz dostępne także dla producentów drzwi wejściowych z profili drewnianych lub aluminiowych z rowkiem16 mm. Opcjonalna osłonka z długimi ramionami całkowicie ukrywa mechanizm, w razie potrzeby – szczególnie w przypadku drzwi ze stałym panelem po stronie zawiasów

 

Inwestorzy cenią jakość i dobry design.
Wprowadzona przez Roto w ubiegłym roku nowa linia subtelnych zawiasów dowrębowych Roto Solid B do drzwi wejściowych z PVC okazała się rynkowym sukcesem.

 

Dlatego teraz zawiasy walcowe Roto Solid B dostępne są także do drzwi wejściowych z drewna lub profili aluminiowych z rowkiem 16 mm. Nowością w asortymencie jest także nowa osłonka z długimi ramionami. Idealnie sprawdzi się w designerskich drzwiach ze stałym panelem bocznym po stronie zawiasów, które dzięki całkowitemu zakryciu mechanizmu wyglądają subtelnie i elegancko.

 

 2023 11 28 1

Frederik Zink, partner zarządzający TH.ZINK GmbH Fenster und Türen, jest jednym z klientów, wysoko ceniących walory zawiasu walcowych Roto Solid B do drzwi wejściowych z PVC

 

Pozytywne opinie z rynku
Estetyka i funkcjonalność różnych wariantów zawiasu Roto Solid B, przekonały producentów na całym świecie.

 

– Zawias dowrębowy Roto Solid B jest wyjątkowo uniwersalny może być stosowany zarówno w drzwiach z wypełnieniem nakładkowym, jak i w drzwiach z wypełnieniem wsadowym – mówi Frederik Zink, partner zarządzający w TH.ZINK GmbH z Bergen w Niemczech.

 

– Dla nas to dodatkowa zaleta, ponieważ oznacza mniej wariantów i elementów w logistyce magazynowej i produkcyjnej. Dzięki smukłej konstrukcji zawias idealnie pasuje wpisuje się w modną minimalistyczna estetykę. Do tego doskonale sprawdza się także w przypadku dużych obciążeń. Roto Solid B można wyregulować za pomocą tylko jednego narzędzia, co oszczędza czas podczas montażu.

 

Wulfran Fuzeaux, jeden z dyrektorów zarządzających producenta 2MA2P w Saint--Nazaire we Francji, podkreśla: – Przekonały nas duże zakresy regulacji i piękna smukła konstrukcja zawiasu. W obu tych aspektach nowy Roto Solid B znacznie przewyższa walory poprzedniego modelu Roto 150 R. Nowy zawias walcowy idealnie pasuje do naszych drzwi aluminiowych premium, zwłaszcza z dekoracyjnymi panelami szklanymi.

 

Smukły wygląd bez przesunięcia konturu
Wszystkie warianty zawiasów Roto Solid B mają te same zalety techniczne i spójny design. Mechanizmy regulacji są zintegrowane w rolce zawiasu. To sprawia, że podczas regulacji drzwi nie powstaje najmniejsza szczelina między skrzydłem a zawiasem ościeżnicy.

 

Zawias zawsze zachowuje subtelny jednolity kształt, bez przesuniętych konturów. Dotyczy to zarówno dwuczęściowych, jak i trzyczęściowych zawiasów niezależnie od wariantu średnicy 18 lub 22 mm czy montażu we wrębie lub do przylgi.

 


Regulacja bez konieczności zdejmowania skrzydła
Kolejną zaletą jest bezstopniowa regulacja 3D: w pionie, w poziomie i siły docisku. Jej przeprowadzenie nie wymaga zdejmowania skrzydła. Dokładne dopasowanie skrzydła do ościeżnicy jest wyjątkowo proste – regulacje można łatwo wykonać za pomocą klucza imbusowego SW4.

 

 

2023 11 28 1

Szeroka gama produktów Solid B otwiera możliwość estetycznego dopasowania do budynku drzwi o różnej wadze, wykonanych z PVC, drewna lub aluminium. 2- i 3-częściowe zawiasy dowrębowe w kształcie walca o średnicy 18 lub 22 mm są dostępne w wielu kolorach do montażu we wrębie lub na przyldze

 

 

Jednolity design dla wszystkich skrzydeł
Uniwersalna konstrukcja i szeroka gama wszystkich wariantów Roto Solid B otwierają nowe możliwości estetycznego dopasowania drzwi z PVC, drewna lub aluminium do estetyki budynku.

 

W zależności od wybranego wariantu, liczby zawiasów czy właściwości wybranego profilu drzwiowego, możliwe jest uzyskanie skrzydeł o masie do 80 kg, 120 kg lub 160 kg.

 

Dzięki zabezpieczeniom antywyważeniowym po stronie zawiasów inwestorzy mają do dyspozycji drzwi o zwiększonej ochronie antywłamaniowej, spełniające wymogi klasy RC2. Badanie odporności na włamanie SKG** jest obecnie przygotowywane.

 

Ochrona antykorozyjna walcowych zawiasów dowrębowych Roto Solid B odpowiada klasie 5 zgodnie z normą DIN EN 1670, spełniając tym samym najwyższe wymagania, a 200 000 cykli otwierania wykonanych zgodnie z normami DIN EN 1935 i DIN EN 1191 potwierdza ich niezawodne i długotrwałe działanie.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.