Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Systemy balustradowe UMAKOW – szybki i prosty montaż
Data dodania: 17.10.18

Balustrady szklane to nie tylko zabezpieczenie tarasów i balkonów, to również efektowny element wykończenia obiektu. Dzięki zastosowaniu systemu balustrad liniowych budynki uzyskują dodatkowy efekt estetyki. 

 

Profile bazowe (tzw. „buty”) dostępne są w czterech wariantach montażu: montaż posadzkowy bezpośredni lub z odsadzeniem, montaż boczny bezpośredni lub z przesunięciem. Ich długości handlowe to 2500 mm lub 5000 mm. Montaż odbywa się za pomocą systemowych kotew i zapewnia solidne zamocowanie.

 

Szkło umocowane za pomocą systemu uszczelek i klinów jest szybkie i solidne. Grubość przeszkleń od 12 do 25 mm gwarantuje możliwość szerokiego zakresu doboru szkła. Profile, wykończone srebrną anodą z efektownym szlifem, gwarantują zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni. Takie rozwiązania zapewniają możliwość zastosowania systemu na większości obiektów.

 

 

2018 10 23 1

 

 

2018 10 23 2

 

 

Dodatkowym atutem jest wprowadzony w ostatnim czasie system odsadzenia, pozwalający odwadniać balkony/tarasy. Każdy z profili posiada indywidualne obliczenia statyczne wykonane przez uprawnionego projektanta. Dodatkowo, system objęty jest Deklaracją Właściwości Użytkowych (znak CE).

 

W najbliższym czasie planowane jest rozszerzenie oferty o dodatkowe rozwiązania, umożliwiające zastosowanie systemu w bardziej wymagających realizacjach.

 

 

 

UMAKOW

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec