Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Wybór automatyki do drzwi
Data dodania: 01.03.14

 

 

20140219TormaxNa co zwrócić uwagę przy wyborze automatyki do drzwi
Decydując się na odpowiedni model automatyki do drzwi należy uwzględnić kilka elementów mających wpływ na pracę urządzenia zgodnie z naszymi założeniami.

 

Poniżej przedstawiono najistotniejsze elementy wpływające na wybór odpowiedniego automatu. Zestawienie dotyczy tylko wyboru automatyki do drzwi, jednak przy wyborze firmy dostarczającej urządzenie, jak zawsze priorytetem powinny być: doświadczenie, sprawność serwisu oraz zrozumienie potrzeb klienta, co najlepiej odzwierciedlają pozytywne referencje od klientów.


Waga i wymiary drzwi mają szczególne znaczenie dla trwałości urządzeń. Każdy model automatyki do drzwi posiada konstrukcję zdolną przenosić trwale obciążenia z zakresu, do których został zbudowany. Przekroczenie dopuszczalnego ciężaru skrzydła drzwi lub ich wielkości oznacza szybsze zużycie elementów mechanicznych.


Intensywność pracy. W zależności od konstrukcji automat do drzwi może być przeznaczony do intensywnego użytkowania lub do pracy o mniejszej liczbie wykonywanych cykli.

 

Rodzaj sterowania wpływa na ergonomię użytkowania i ograniczenie strat ciepła, może stanowić również część składową systemu kontroli dostępu.


Dla budynków o dużej liczbie przebywających wewnątrz osób konieczne może być stosowanie systemów antypanikowych, które umożliwiają automatyczne lub ręczne otwarcie drzwi (poprzez wyłamanie skrzydła) w sytuacjach awaryjnych.


Nie wszystkie obudowy automatyki do drzwi mogą być malowane na żądany kolor harmonizujący z wnętrzem. Jeżeli chcemy wkomponować kolorystycznie automat do drzwi z kolorami wnętrza lub stolarką aluminiową należy obudowę automatu poddać malowaniu proszkowemu na określony kolor lub galwanizacji.


Warunkiem decydującym o możliwościach instalacji automatyki do drzwi jest ilość wolnego miejsca niezbędnego do montażu urządzenia. Szczególne znaczenie ma w tym przypadku wysokość przestrzeni nad drzwiami, ale również ilość miejsca potrzebnego do przesuwu drzwi.

 

źródło: http://drzwi-automatyczne.com.pl/

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także