Do trzydziestu procent wyższa wydajność cięcia szkła laminowanego VSG

Na stoisku HEGLA żywe zainteresowanie odwiedzających wzbudził temat automatyzacji, optymalizacji i cięcia szkła laminowanego VSG. Dlatego trudno się dziwić, że nowa, wysoce wydajna maszyna do cięcia szkła VSG StreamLam firmy HEGLA, wystawiona na powierzchni 1800 m² przyciągała największą uwagę.

 

— Dzięki trzyczęściowemu systemowi pozycjonowania i konstrukcji dwupoziomowej maszyna może ciąć równocześnie nawet trzy szyby – mówi Bernhard Hötger, Dyrektor Zarządzający firmy HEGLA.

 

— Maszyna Stream-Lam przeznaczona do nowych instalacji i jako system na wymianę do istniejących rozwiązań liniowych złożonych z dwóch maszyn do cięcia pozwala uzyskać w ten sposób o 30 procent wyższą wydajność na niemal identycznej powierzchni.

 

 2018 12 8 1

Fot. 1. Obietnicą nawet o 30% wyższej wydajności, w porównaniu z konwencjonalną linią do cięcia, nowa, wysoce wydajna maszyna do cięcia szkła VSG StreamLam wzbudziła duże zainteresowanie odwiedzających.

 


Dodatkowe korzyści kosztowe można zdobyć dzięki integracji jednego lub dwóch dynamicznych magazynów resztówek ReMaster, do współpracy z którymi system jest już przygotowany.

 


Pojazdy autonomiczne AGV jako część logistyki Shop Floor
Duże znaczenie, które obecnie zyskał temat automatyzacji i bezpieczeństwa pracy, potwierdziła duża liczba zainteresowanych po raz pierwszy zaprezentowanym pojazdem AGV, autonomicznym środkiem transportu wózków do szyb, stojaków A i L.

 

2018 12 8 2

Fot. 2. Maszyna StreamLam przy równoczesnym cięciu maksymalnie trzech szyb uzyskuje nie tylko wyższą wydajność, lecz również pozwala zmniejszyć koszty odpadów, ponieważ jest przygotowana do współpracy z dynamicznym magazynem resztówek ReMaster.

 

 

Przy aktualnym udźwigu do 2,5 i tony i po podłączeniu do systemu sterowania produkcją lub systemu zarządzania przygotowanie szyb przebiega zgodnie z cyklem produkcyjnym, elastycznie i automatycznie.

 

Po dostosowaniu do indywidualnych potrzeb klientów możliwe jest na przykład transportowanie szyb między kilkoma stanowiskami uczestniczącymi w procesie, wprowadzanie lub wyprowadzanie szyb z sortownika i elastyczne dopasowanie procesów produkcji do zmieniających się wymagań w rozumieniu nowoczesnej logistyki Shop Floor.

 

 

 2018 12 8 3

Fot. 3. Pojazd autonomiczny AGV samodzielnie transportuje szkło między poszczególnymi stanowiskami i może zostać elastycznie dostosowany w dowolnej chwili jako część przyszłościowej logistyki Shop Floor.


Po raz pierwszy na powierzchni wystawowej HEGLA zaprezentował się również dostawca oprogramowania HEGLA-HANIC oraz specjalista w zakresie zastosowań laserów HEGLA boraident.

 


Ponowne spotkanie z klientami, przyjaciółmi i zainteresowanymi
Firma HEGLA i jej partnerzy nie kryli zadowolenia z jeszcze większej liczby osób odwiedzających stoisko i żywego zainteresowania maszynami oraz rozwiązaniami.

 

 2018 12 8 4

Fot. 4. Zespół targowy HEGLA przed atrakcją targową HEGLA, wysoce wydajną maszyną do cięcia szkła VSG StreamLam, w oczekiwaniu na ciekawe rozmowy, licznych klientów, przyjaciół i zainteresowanych


— Bardzo cieszyliśmy się z ponownego spotkania z tak wieloma klientami, przyjaciółmi i zainteresowanymi — dodaje Bernhard Hötger. — Poza wszelkimi kwestami technicznymi, innowacjami i coraz szybciej zmieniającą się branżą miło widzieć, że osobiste relacje są aktywnie podtrzymywane na targach GLASSTEC i mają znaczenie. 

 

2018 12 8 5


Carsten Koch
HEGLA GmbH & Co. KG

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2018

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.