Niemiecka Grupa HEGLA podaje do wiadomości, że 5 września 2019 w miejscowości Nokia, w Finlandii, z dotychczasowymi akcjonariuszami firmy TAIFIN Glass Machinery Oy podpisana została umowa kupna-sprzedaży większości kapitału akcyjnego. HEGLA przejmuje 51% udziałów spółki TAIFIN, która w przyszłości będzie działać na rynku pod nazwą HEGLA-TAIFIN Oy.

 

— Cieszymy się bardzo, że znaleźliśmy młodego, dynamicznego i innowacyjnego partnera, firmę TAIFIN, która dzięki produkowanym wysokiej jakości piecom do szkła ESG i wyjątkowej technologii gięcia na prasach już teraz urosła do rangi lidera w zakresie produkcji pieców do hartowania szkła samochodowego i architektonicznego — wyjaśnia Jochen H. Hesselbach, dyrektor zarządzający Grupy HEGLA.

 

 2019 10 10 1

Joint-venture z HEGLA spowoduje przekształcenie TAIFIN w spółkę HEGLA-TAIFIN i otworzy możliwości jeszcze szybszego wzrostu oraz dotarcie do nowych klientów na międzynarodowych rynkach dzięki strukturom dzielonym z Grupą HEGLA. Z przyszłej współpracy cieszą się: Esa Lammi (dyrektor zarządzający HEGLA-TAIFIN), Bernhard Hötger (COO Grupy HEGLA), Jochen H. Hesselbach (CEO Grupy HEGLA), Jukka Saaksi (dyrektor zarządzający HEGLA-TAIFIN) i Jarno Nieminen (dyrektor zarządzający odpowiedzialny za sprzedaż).

 

TAIFIN od teraz będzie korzystać z międzynarodowych struktur dystrybucyjnych i serwisowych Grupy HEGLA, oferując klientom doskonałe usługi, zarówno w zakresie dystrybucji, doradztwa, serwisowania, jak również długoterminowego zaopatrzenia w części zamienne.

 

Bernhard Hötger, dyrektor operacyjny Grupy HEGLA, cieszy się z perspektywy współpracy z nowym zespołem TAIFIN i wspomina wiele projektów, w związku z którymi firma HEGLA otrzymywała zapytania dotyczące zintegrowanych rozwiązań i zoptymalizowanej logistyki w zakresie inteligentnego załadunku łoża pieca.

 

— W połączeniu z możliwościami znakowania HEGLA -boraident i rozwiązaniami w zakresie oprogramowania HEGLA-HANIC firma HEGLA dąży do opracowania w przyszłości oferty dla klientów obejmującej zoptymalizowane i w pełni zintegrowane procesy produkcji oraz indywidualnie dostosowaną do nich logistykę produkcyjną.

 

Takie podejście otworzy klientom możliwość tworzenia znacznie wyższej wartości dzięki zoptymalizowanym procesom produkcji. Ofertę Grupy HEGLA będą uzupełniać atuty wynikające ze znanego, zaufanego i długofalowego partnerstwa z klientami, które oprócz osobistej obsługi wyróżnia długoterminowa oferta serwisowa i zaopatrzenie w części zamienne — tłumaczy dyrektor HEGLA Bernhard Hötger.

 

Założyciele i właściciele TAIFIN Oy – Esa Lammi, Jukka Saaksi i Jarno Nieminen – jako udziałowcy i dyrektorzy będą nadal aktywnie uczestniczyć w życiu firmy HEGLA-TAIFIN i ją rozwijać.

 

— Cieszymy się, że dzisiaj, z okazji naszego jubileuszu 10-lecia istnienia firmy w miejscowości Nokia, możemy ogłosić powstanie spółki joint-venture z firmą HEGLA.

 

Partnerstwo z Grupą HEGLA otworzy firmie TAIFIN możliwości jeszcze szybszego wzrostu i dotarcie do nowych klientów na międzynarodowych rynkach dzięki strukturom dzielonym z Grupą HEGLA — tłumaczą dyrektorzy TAIFIN Esa Lammi i Jukka Saaksi.

 

 2019 10 10 2

Producent pieców do hartowania i produkcji szkła bezpiecznego TAIFIN będzie w przyszłości działać pod nazwą HEGLA-TAIFIN i poszerzy know-how i asortyment produktów Grupy HEGLA z korzyścią dla klientów. Jarno Nieminen (dyrektor zarządzający odpowiedzialny za sprzedaż), Esa Lammi (dyrektor zarządzający HEGLA-TAIFIN), Jukka Saaksi (dyrektor zarządzający HEGLA-TAIFIN), Jochen H. Hesselbach (CEO Grupy HEGLA) i Bernhard Hötger (COO Grupy HEGLA) cieszą się na współpracę i wspólne projekty.

 

Jarno Nieminen, dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż w firmie TAIFIN, w udziale Grupy HEGLA w firmie TAIFIN dopatruje się możliwości bezpośredniego korzystania z międzynarodowej sieci dystrybucyjnej spółek zależnych HEGLA i międzynarodowych przedstawicielstw handlowych oraz partnerów HEGLA:

 

— Do tej pory byliśmy postrzegani jako lider w zakresie produkcji wysokiej jakości pieców do szkła ESG, nastawionego przede wszystkim na branżę szyb samochodowych. Dzięki partnerstwu z Grupą HEGLA możemy teraz zaoferować nasze kompetencje również odbiorcom szkła architektonicznego.

 

— Wymagania nowych rynków, zarówno w branży samochodowej, jak również szkła budowlanego, są coraz bardziej zróżnicowane pod względem grubości szkła, bezpieczeństwa, przejrzystości, cyfryzacji, możliwości obróbki i modyfikacji powlekanych, wysokiej jakości szyb.

 

Dlatego dla zarządu firmy HEGLA logicznym następstwem jest dalsze rozszerzanie asortymentu produktów i pozyskanie dodatkowej wiedzy oraz know-how do Grupy HEGLA, z korzyścią dla klientów — mówi Jochen H. Hesselbach. — HEGLA-TAIFIN jest ważnym krokiem dla Grupy HEGLA w kierunku kompleksowych dostaw maszyn i usług dla przemysłu produkcji i uszlachetniania szkła.

 

Carsten Koch HEGLA GmbH & Co. KG

 

2019 10 10 3

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 10/2019
  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.