Wprowadzając V-H 150 seculift, firma HEGLA i centrum innowacji HEGLA New Technology zademonstrowała nową generację ssawek V-H do przenoszenia szkła.

 

Przyjazna dla użytkownika i intuicyjna koncepcja sterowania, energooszczędne wytwarzanie podciśnienia oraz możliwość podłączenia jako urządzenie IoT mają na celu nie tylko rozszerzenie funkcjonalności przenoszenia szkła w pionie i w poziomie.

 

Ten manipulator zapewnia jeszcze wyższy stopień bezpieczeństwa w codziennej pracy przy maszynach do cięcia szkła, piecach do hartowania lub liniach do laminowania szkła.

2020 05 42 1

 Rys. 1. Bezpieczne, przyjazne dla użytkownika, energooszczędne i z bezpośrednim połączeniem z cyfrowym światem: V-H 150 Seculift firmy HEGLA i centrum innowacji HEGLA New Technology.

 

Zwiększone bezpieczeństwo i funkcjonalność
— Przy opracowywaniu V-H 150 seculift przyjrzeliśmy się całościowo procesowi transportowania szkła i zinterpretowaliśmy go na nowo — mówi Bernhard Hötger, dyrektor zarządzający HEGLA.

 

—Szczególny nacisk położono na maksymalne bezpieczeństwo przy możliwie najprostszej obsłudze, minimalnym zużyciu sprężonego powietrza i integracji ze światem cyfrowym.

 

Najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa
W urządzeniu V-H 150 seculift uwzględniono najwyższe wymogi bezpieczeństwa użytkowników. Konkretnie oznacza to, że cały cykl pracy, od podnoszenia, przemieszczania, przechylania do odkładania szkła, jest stale monitorowany przez zintegrowany system kontroli bezpieczeństwa.

 

Zaczyna się to już w momencie zasysania: jeśli przyssawka nie może wytworzyć podciśnienia, jest automatycznie wyłączana.

 

Przy unoszeniu szkła natychmiast mierzona jest jego masa. Jeśli masa przekroczy wartość dopuszczalną dla liczby aktywnych przyssawek, przemieszczanie zostaje natychmiast przerwane i operator jest o tym informowany sygnałem optycznym i akustycznym, który jest bardzo dobrze słyszalny.

 

W tym przypadku nadal możliwe jest odłożenie tafli szkła. Innym źródłem zagrożenia jest niezamierzony spadek podciśnienia podczas transportowania, które spowodowałoby zwolnienie tafli szkła i jej upadek na ziemię.

 


Funkcja kontroli bezpieczeństwa: regularny test działania
W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy urządzenie wymaga kompletnego testu działania w cyklu roboczym co osiem godzin lub w indywidualnie określonych odstępach czasu. Test działania jest przeprowadzany za

 

pomocą własnego interfejsu użytkownika. Operator jest proszony o uruchamianie poszczególnych funkcji, a każda prawidłowo wykonana czynność jest wyświetlana na ekranie.

 

Jeśli test zakończy się pomyślnie, rozpoczyna się odliczanie czasu dla następnego testu. W przeciwnym razie, lub jeśli test nie zostanie zaliczony, urządzenie jest zablokowane dla normalnej pracy.

 

 

Łatwość obsługi
Dla zapewnienia łatwej pracy z użyciem urządzenia V-H 150 seculift uwzględniono takie aspekty, jak dobre pole widzenia na przenoszony element, stabilne pozycje chwytania i prosta obsługa. Wszystkie niepotrzebne elementy usunięto z pola widzenia, zapewniając operatorowi dobry widok obszaru roboczego.

 

Lepszą orientację zapewnia opcjonalnie dostępny wskaźnik laserowy, który ułatwia prawidłowe podnoszenie, zwłaszcza w przypadku poziomo ułożonych szyb. Do przemieszczania szyb o masie do 150 kg plus masa własna urządzenia V-H 150 potrzebne są stabilne pozycje chwytania. Służą do tego ergonomiczne joysticki znajdujące się w wygodnej odległości od siebie.

 

Wszystkie funkcje niezbędne do pracy (zasysanie, podnoszenie/opuszczanie, przechylanie, rozładowywanie) są dostępne bezpośrednio na joysticku. Zapewnia to niezawodne trzymanie i pozwala na kontrolowanie całego przebiegu pracy. Ważne informacje, takie jak aktywne przyssawki, ciśnienie zasilające, masa i alarmy są wyświetlane za pomocą intuicyjnych symboli graficznych.

 

2020 05 42 2
Rys. 2. W V-H 150 seculift uwzględniono najwyższe wymogi bezpieczeństwa klientów. Oznacza to, że cały cykl pracy od podnoszenia, przemieszczania, przechylania do odkładania, jest stale monitorowany przez zintegrowany system kontroli bezpieczeństwa.

 

 

Optymalizacja sprężonego powietrza
Podczas gdy konwencjonalne urządzenia przyssawkowe wyposażone są zazwyczaj w zawory próżniowe, które pracują podczas całego cyklu ruchu, zużywając sprężone powietrze i generując hałas, maszyna V-H 150 jest bardziej nowoczesna.

 

Zawory wyłączają się automatycznie po wytworzeniu podciśnienia, co pozwala zaoszczędzić ponad 75% sprężonego powietrza podczas normalnej pracy i jednocześnie zapewnia większy komfort pracy przez bezgłośne przemieszczanie ładunku.

 

2020 05 42 3

 

Rys. 3. Integracja V-H 150 z możliwością podłączenia IoT w Shopfloor Assistant firmy HEGLA: wszystkie statystyki produkcji, kluczowe wskaźniki wydajności i parametry, instrukcja, dokumentacja techniczna, przedziały czasu konserwacji, wyniki kontroli bezpieczeństwa są w każdej chwili łatwo dostępne zarówno na telefonie komórkowym, jak i na komputerze.

 


Informacje o działaniu VH150
Zazwyczaj niewiele wiadomo o aktualnym stanie technicznym, jak również o historii użycia i codziennej pracy zwykłych urządzeń podnoszących, ponieważ funkcjonują one osobno. Urządzenie V-H 150 seculift działa inaczej.

 

Dzięki opcjonalnemu połączeniu IoT urządzenie V-H150 seculift może przekazywać do sieci firmowej informacje, takie jak aktualny stan, dzienne cykle obciążeniowe (liczba przemieszczonych szyb), alarmy i wyniki kontroli bezpieczeństwa. Jako urządzenie z opcją IoT, V-H 150 staje się inteligentnym narzędziem do pracy.

 

 

Informacje mobilne dzięki aplikacji Shopfloor Assistant
Udostępniając aplikację Shopfloor Assistant, HEGLA oferuje również rozwiązanie mobilne do przeglądania aktualnych informacji z urządzenia V-H 150 w dowolnym momencie i niezależnie od miejsca. Aplikacja zawiera niezbędną dokumentację do celów szkoleniowych i konserwacyjnych.

 

Wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji lub zeskanowanie kodu QR urządzenia V-H 150 za pomocą tabletu, a na ekranie pojawią się najnowsze dane i dokumenty – łatwiej już nie można.

 

Aplikacja umożliwia także udokumentowanie całego posiadanego parku maszynowego i zintegrowanie w prosty sposób informacji z dowolnej maszyny.

 

Carsten Koch
HEGLA GmbH & Co. KG

 

2020 05 42 4 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.