Konfiguracja sześciu wydajnych i ekonomicznych maszyn z oferty firmy MEKANIKA będzie niewątpliwie ciekawym przystankiem na drodze zwiedzania targów GLASS w Poznaniu. Ten największy w Polsce dystrybutor wielu światowych marek, takich jak np. INTERMAC, NEPTUN, MAPPI, PUJOL, SCV, ENKONG, PRODIM, a teraz także DONATONI, zaprezentuje
możliwości ich pracy „na żywo” obrabiając wiele trudnych i wymagających elementów ze szkła. Te opisane poniżej maszyny, to wiele z nowości tegorocznych targów Glass, zlokalizowanych na jednym stoisku firmy MEKANIKA, integrującym największych dostawców technologii obróbki szkła.
MASTER 33 T
Mistrzowskie centrum obróbcze ze stajni INTERMAC nie jest rynkową nowością, ale też nie przyjedzie do Poznania promować się jako nowinka technologiczna, lecz raczej sprawdzony w wielu zakładach obróbki szkła niezawodny multipracownik.
– Przywieziemy centrum obróbcze Master 33 T na prośbę klientów, którzy go właśnie zamówili lub zamierzają u nas zamówić, a spotkanie na targach będzie okazją, by maszynę przetestować i zobaczyć jej możliwości pracy na żywo – mówi Paweł Szczepanik z firmy MEKANIKA.
Master 33T za naciśnięciem myszki i po wprowadzeniu do komputera danych precyzyjnie frezuje, wierci, szlifuje, poleruje a nawet graweruje za pomocą diamentowego pisaka. Obrabia w ten sposób nie tylko formatki szkła, ale także innych materiałów, np. laminatów czy kamienia.
MASTER 33
KUFRA2 1300
Firmy, które będą na targach poszukiwać dobrej piaskarki, na stoisku firmy MEKANIKA, będą miały możliwość przyjrzenia się automatycznej piaskarce firmy SCV, o niezwykle solidnej konstrukcji lakierowanej proszkowo. Zapewnia ona nie tylko trwałość maszyny i jej długie użytkowanie, ale – przede wszystkim – precyzję obróbki. W konstrukcji zastosowano także dodatkowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i chroniące formatki podczas obróbki, np. czujnik obecności szkła, uszczelki chroniące przed pyłem, antypoślizgową taśmę posuwu, a system załadunku i wyładunku wyposażono w szczecinę chroniącą szkło przed zarysowaniami, zadrapaniami itp.
– To maszyna przyjazna dla środowiska, gdyż jej emisja pyłów wynosi poniżej 20 mikronów – zapewnia Piotr Mędrygał – a dzięki zastosowaniu między innymi możliwości pracy tylko w wybranych strefach pozwala właścicielom zakładu w której pełni służbę znacznie ograniczyć koszty produkcji.
Kufra 2
(...)
Małgorzata Wnorowska
MEKANIKA
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2015