Konfiguracja sześciu wydajnych i ekonomicznych maszyn z oferty firmy MEKANIKA będzie niewątpliwie ciekawym przystankiem na drodze zwiedzania targów GLASS w Poznaniu. Ten największy w Polsce dystrybutor wielu światowych marek, takich jak np. INTERMAC, NEPTUN, MAPPI, PUJOL, SCV, ENKONG, PRODIM, a teraz także DONATONI, zaprezentuje
możliwości ich pracy „na żywo” obrabiając wiele trudnych i wymagających elementów ze szkła. Te opisane poniżej maszyny, to wiele z nowości tegorocznych targów Glass, zlokalizowanych na jednym stoisku firmy MEKANIKA, integrującym największych dostawców technologii obróbki szkła.

 

 

MASTER 33 T

 

Mistrzowskie centrum obróbcze ze stajni INTERMAC nie jest rynkową nowością, ale też nie przyjedzie do Poznania promować się jako nowinka technologiczna, lecz raczej sprawdzony w wielu zakładach obróbki szkła niezawodny multipracownik.

 

– Przywieziemy centrum obróbcze Master 33 T na prośbę klientów, którzy go właśnie zamówili lub zamierzają u nas zamówić, a spotkanie na targach będzie okazją, by maszynę przetestować i zobaczyć jej możliwości pracy na żywo – mówi Paweł Szczepanik z firmy MEKANIKA.

 

Master 33T za naciśnięciem myszki i po wprowadzeniu do komputera danych precyzyjnie frezuje, wierci, szlifuje, poleruje a nawet graweruje za pomocą diamentowego pisaka. Obrabia w ten sposób nie tylko formatki szkła, ale także innych materiałów, np. laminatów czy kamienia.

 

 

2015 11 49 1

MASTER 33

 

 

KUFRA2 1300

 

Firmy, które będą na targach poszukiwać dobrej piaskarki, na stoisku firmy MEKANIKA, będą miały możliwość przyjrzenia się automatycznej piaskarce firmy SCV, o niezwykle solidnej konstrukcji lakierowanej proszkowo. Zapewnia ona nie tylko trwałość maszyny i jej długie użytkowanie, ale – przede wszystkim – precyzję obróbki. W konstrukcji zastosowano także dodatkowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i chroniące formatki podczas obróbki, np. czujnik obecności szkła, uszczelki chroniące przed pyłem, antypoślizgową taśmę posuwu, a system załadunku i wyładunku wyposażono w szczecinę chroniącą szkło przed zarysowaniami, zadrapaniami itp.

 

– To maszyna przyjazna dla środowiska, gdyż jej emisja pyłów wynosi poniżej 20 mikronów – zapewnia Piotr Mędrygał – a dzięki zastosowaniu między innymi możliwości pracy tylko w wybranych strefach pozwala właścicielom zakładu w której pełni służbę znacznie ograniczyć koszty produkcji.

 

 

2015 11 50 1

Kufra 2

 

 

(...)

 

GENIUS RS-A

 

Podobne walory w zakresie bezpieczeństwa obróbki, czy ekologii, przyświecały także konstruktorom stołu do rozkroju GENIUS RS-A, z trzema osiami kontrolowanymi, przeznaczonemu do cięcia prostoliniowego i krzywoliniowego powierzchni ze szkła monolitycznego i specjalnego. Stół roboczy tego urządzenia został pokryty specjalną wykładziną o niskim współczynniku tarcia, a dzięki tzw. poduszce powietrznej generowanej przez cichy wentylator zapewnia łatwe i bezpieczne przesuwania szyby. Nad bezpieczeństwem obróbki dodatkowo czuwają fotokomórki, rozlokowane w strefie pracy maszyny.

 

 

2015 11 50 2

GENIUS 37 RS-A

 

 

ENKONG ZM 9

Wysokiej jakości obróbka krawędzi szkła to spore wyzwanie, szczególnie w branży wyposażenia wnętrz, reklamowej, czy budowlanej. Precyzja w tym zakresie wyróżnia tych, którzy postawili na najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak krawędziarki ENKONG. Model ZM 9 jest przeznaczony do obróbki krawędzi prostych oraz ostrych pod kątem 45º, na arkuszach szkła o różnych rozmiarach i grubości. Specjalne wykonanie sekcji załadunku pozwala na kontrolę ilości usuwanego materiału bez potrzeby indywidualnego regulowania każdego wrzeciona oddzielnie. Przenośniki – załadunkowy i wyładunkowy – są zsynchronizowane, co zapewnia większą stabilności transportowanego materiału.

– Jednym z wyzwań jest uzyskanie wysokopołyskowych krawędzi płaskich, a to udaje się właśnie na tej krawędziarce ZM9, w której zastosowano dodatkową, niezależną sekcję z tarczą z filcu oraz instalację obiegu wody z tlenkiem ceru – mówi Paweł Szczepanik.

 

 

NEPTUN 11

 

Inną propozycją krawędziarki do szkła jest NEPTUN Rock 11, który – dzięki 11 wrzecionom – świetnie radzi sobie ze szlifowaniem krawędzi, jak również ich polerowaniem oraz wykonywaniem fazy do 10 mm. Wszystko to za sprawą najwyższej jakości narzędzi diamentowych i polerskich. Polerowanie odbywa się za pomocą ciekłego tlenku ceru z niezależnym obiegiem lub tarczy filcowej. Krawędziarka Rock jest wyposażone w panel sterowania z kontrolą numeryczną NP500, z interfejsem użytkownika. Warto zwrócić uwagę na komfortowy wyświetlacz dotykowy TFT do kontrolowania i nastawiania maszyny, z kątem patrzenia nawet do 140º. 

 

 

2015 11 50 3

Rock 11

 

 

Małgorzata Wnorowska

MEKANIKA

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2015

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.