„Tworzenie wartości dodanej” – jest po przerwie spowodowanej koronawirusem – motywem przewodnim na stoiskach firm HEGLA, HEGLA-HANIC i HEGLA boraident na targach Vitrum.

 

 2023 07 34 1

 

Maszyna ProLam LSR wyposażona w opatentowaną funkcję podgrzewania przy użyciu diod laserowych uzyskuje o dwadzieścia procent większą wydajność, mierzoną na podstawie przepustowości szyb przy równocześnie lepszej jakości krawędzi.

 

 

Głównym punktem szerokiego portfolio firmy prezentowanego w Mediolanie, jest w linia do cięcia szkła laminowanego ProLam LSR, która dzięki technologii podgrzewania przy użyciu diod laserowych, stała się wzorowym przykładem niezwykle udanej innowacji HEGLA

 

– Skupione doprowadzenie energii cieplnej do konturu cięcia przyspiesza proces cały cięcia o 20%, a nawet więcej, co oznacza znaczne zwiększenie wydajności – podkreśla dyrektor zarządzający HEGLA Bernhard Hötger.

 

– Ponadto dzięki temu, że otaczająca krawędź nie nagrzewa się, ryzyko rozwarstwienia jest systematycznie redukowane i kolejne cięcia mogą być wykonywane bez czekania – dodaje Bernhard Hötger.

 

2023 07 34 1

 

Obecnie prawie połowa wszystkich systemów ProLam dostarczana jest z opcjonalnym podgrzewaniem przy użyciu diod.

 

Nowa technika znajduje zastosowanie przede wszystkim w rozwiązaniach liniowych z dwiema instalacjami do cięcia i wysokim stopniem automatyzacji, aby umożliwić wykorzystanie pełnego potencjału skrócenia czasu cyklu za pomocą powiązanych ze sobą stołów tnących.

 

Dioda laserowa – ze względu na krótki czas włączenia – cechuje się energooszczędnością, a także wysoką żywotnością wynoszącą co najmniej 20 000 godzin pracy. To jednocześnie bardziej ekologicznym rozwiązaniem od klasycznego promiennika podczerwieni.

 

 

2023 07 34 1 

HEGLA boraident oferuje rozwiązanie do laserowego dodawania funkcji przepuszczania sygnałów sieci telefonii komórkowej lub ochrony ptaków do istniejących elewacji, okien lub przeszkleń

 

 


Dodawanie do szyby powłok funkcyjnych
Rozwiązanie polegające na dodawania powłok funkcyjnych do szyb na elewacji i w oknach zaproponowane przez HEGLA boraident wzbudziło dużo zainteresowanie wśród osób z branży.

 

– Wielu inwestorów zaczyna dostrzegać problem zderzeń ptaków z szybami lub pogorszenia odbioru sygnałów sieci telefonii komórkowej dopiero po zamontowaniu szyb – mówi dr Thomas Rainer, prokurent i kierownik rozwoju w HEGLA boraident.

 

Za pomocą rozwiązań laserowych CELLFree Mobile i BIRDFriend Mobile można samodzielnie doposażyć elewacje, nawet jeśli zostały one zamontowane wiele lat wcześniej. W celu zmniejszenia tłumienia sygnałów sieci telefonii komórkowej metalowe warstwy funkcyjne, przykładowo niskoemisyjne, są przekształcane w bardzo cienkie linie, aby szyby lepiej przepuszczały fale sygnałów komunikacyjnych o wysokiej częstotliwości.

 

W celu ochrony ptaków nakładane są na szkło – w technice laserowego nadruku transferowego – małe punkty w odstępie co 5 cm. Działanie jest potrójne. Półprzezroczyste punkty znajdują się tak blisko siebie, że przelot ptaka między nimi wydaje się niemożliwy. Drugie działanie tego wzoru polega na zakłóceniu efektu łudząco realistycznych odbić otoczenia, aby widoczne w nich drzewa i krzewy nie przyciągały ptaków.

 

Trzecim czynnikiem jest zmiana odbicia UV przez wzór, która odbierana jest przez ptaki jako dodatkowy sygnał ostrzegawczy. – Organizacja American Bird Conservancy potwierdziła wysoką skuteczność naszego szkła chroniącego ptaki po decydującej stronie 1. Nadruk nie wpływa na strukturę powierzchni, która spełnia swoją funkcję nawet po 20 latach – mówi dr Rainer.

 

 2023 07 34 1

HEGLA-HANIC wdraża u klienta zupełnie nowy system ERP, któremu za pomocą platformy programistycznej Microsoft Dynamics 365 nadano intuicyjny charakter i który jest w stanie integrować wszystkie procesy – począwszy od cyfrowej ewidencji zleceń przez realizację zadań związanych z magazynem i poszczególnymi maszynami aż po dostawę na placu budowy.

 

 


Łatwy w obsłudze i przyszłościowy system ERP dla branży obróbki szkła
Wysoki stopień automatyzacji i wartość dodana w obróbce szkła to główne kompetencje HEGLA i HEGLA boraident. Pasją firmy HEGLA-HANIC z Bochum jest z kolei szeroka perspektywa i integracja różnych dziedzin przemysłu. Zupełnie nowy system ERP był ostatnio jednym z większych projektów tej firmy i jest teraz uruchamiany u pierwszego klienta.

 

– Zdecydowaliśmy się na ten przełomowy krok cztery lata temu, ponieważ chcieliśmy dopracowywać zalety naszego oprogramowania i skorzystać z najnowszych technologii – mówi dr Jan Schäpers, dyrektor zarządzający HEGLA-HANIC.

 

Na bazie Microsoft Dynamics są oferowane funkcje znane użytkownikom z życia codziennego, przez co mogą je oni obsługiwać intuicyjnie. Ponadto dostępne są liczne dodatki oraz zdefiniowane interfejsy, aby system działał na praktycznie każdym urządzeniu bez konieczności adaptacji.

 

– Nowa struktura daje nam możliwość dostosowania procesów rejestracji działalności handlowej, zarządzania magazynem, zamawiania materiałów czy np. fakturowania dokładnie do specyfiki branży obróbki szkła – tłumaczy Jan Schäpers.

 

– Dzięki ściślejszej integracji procesów możemy jeszcze lepiej odwzorować Shop-Floor i – w połączeniu z MES – wdrażać dalsze optymalizacje procesów w toku pracy oraz aktywnie wspomagać pracowników.

 

Ciągła kontrola bieżącego stanu procesów, przykładowo na liniach szkła izolacyjnego i obróbki, umożliwia korektę planów cięcia, aby synchronizować przepływ produkcji. Odczytywanie odpowiednich danych pozwala wprowadzać korekty jeszcze w trakcie pracy, aby zapobiec przestojowi lub opóźnieniu.

 

– Do zobaczenia w Mediolanie – zaprasza Bernhard Hötger. – Mamy w naszej ofercie różne rozwiązania, zarówno indywidualne, jak i całościowe, i nie możemy się już doczekać fachowych rozmów i opinii. 

 

Przedsiębiorstwa z grupy HEGLA wystawiają się w hali 7P na stoisku K22

 

2023 07 34 1

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.